гривні грн

Типи ламінатних замків: який краще

Категорії
Зміст
 1. Які бувають види замків ламінату
 2. Збірно-розбірні замки Click
 3. Особливості укладання
 4. Переваги і недоліки
 5. Замки ламінату Egger
 6. Замки ламінату Classen
 7. Замки ламінату Tarkett
 8. Замки ламінату Kronotex
 9. Замки ламінату Quick-Step

Які бувають види замків ламінату

Більше для укладання ламінату не використовують клейові склади. Сьогодні цю технологію повністю витіснили безклейові способи монтажу. Щоб утримувати ламінатні панелі одну з одною виробники розробили унікальні з'єднання.

З їх допомогою покриття не тільки швидко укладається, але і з'являється можливість демонтажу локальної ділянки або всієї підлоги. Замки оперативно розбираються, тому при необхідності покриття можна зняти і перенести в інше приміщення.

Основні види замків ламінату – Lock і Click. Але є й інші, які були індивідуально розроблені окремими виробниками.

Замки-клямки Lock

Панелі, оснащені замками Lock, є більш доступними і поширеними. Замковий елемент виготовлений за допомогою фрезерування плити МДФ або HDF. Тому товщина замку відповідає товщині несучої плити.

З одного боку ламінована дошка має характерний «шип», а з іншого – «паз» відповідного розміру. Паз оснащений гребінкою для фіксації, що повторює форму западини з протилежного боку дошки. Під час монтажу шип забивається в паз.

Особливості укладання

Елементи Lock також називають «забивний замок». Для забивання застосовують киянку з дерева або гуми. Вона допомагає створити надійне з'єднання без ризику пошкодження замкової структури.

До ламелі на підлозі підставляють брусок, і акуратними рухами киянки забивають шип в паз до їх повного з'єднання, так щоб не залишилося зазору між дошками. Гребінка в пазу утримує панель, виключаючи вихід шипа.

Важливе значення при укладанні має якість підложки. При грамотно підготовленому базисі під ламінат термін служби замкових систем буде дорівнювати терміну служби самих панелей.

Переваги і недоліки

Замковим системам Lock покупці віддають перевагу за ряд переваг:

 • Надійність фіксації. Замки міцно з'єднують дошки покриття між собою
 • Доступність. З усіх варіантів замкових систем з'єднання Lock коштують на порядок дешевше. Доступна ціна продукції обумовлена ​​простотою виготовлення дощок
 • Можливість збирання та розбирання покриття

При своїх достоїнствах замковий клас Lock володіє декількома суттєвими недоліками.

Одним з головних мінусів фахівці називають появу невиправних дефектів в ході експлуатації покриття. Під час використання ламінат піддається навантаженню, тому в поєднанні «шип-паз» утворюється тертя. З роками воно призводить до стирання фіксує гребінки, погіршення щільності з'єднання і втрати контакту між панелями.

Знос гребінки викликає формування зазорів в місцях стиків. Виниклі відстані між ламелями неможливо усунути, а дефекти замку не піддаються ремонту.

Ламінат, зібраний за системою Lock, можна розібрати для перекладання або заміни окремих панелей, але зробити це складно. У процесі розбирання покриття пошкоджень замкового шипа уникнути практично неможливо.

Збірно-розбірні замки Click

Переймаючись питанням, який краще замок ламінату, багато хто віддає перевагу системам Click. Замки є більш пізньої модифікацією, тому позбавлені мінусів своїх попередників Lock. Справитися з монтажем панелей з елементами Click зможе навіть не професійний майстер.

Ламелі, як і замки Лок, оснащені пазом і шипом, виготовленими шляхом фрезерування. Шип має форму плоского гачка, а паз – характерний майданчик, в який встановлюється шип

 

 

 

 

 

 

Особливості укладання

Дошки з'єднуються під кутом 45 градусів і фіксуються до клацання. При монтажі не доведеться застосовувати фізичні зусилля. Укладання не вимагає використання спеціального інструменту або будівельних матеріалів. Панелі не потребують ретельно підготовленої підставі. Виробники допускають перепад підлоги по площині до 3 мм на 1 кв.м.

 

 

 

 

Переваги і недоліки

Дані замкові елементи мають переваги перед фіксаторами Lock:

 • Міцність з'єднання. При тривалій експлуатації і під впливом навантажень виключено розбіжність в ділянках стиків і утворенню зазорів.
 • Можливість багаторазового демонтажу. У процесі розбирання панелей гарантована повна безпека замкової структури. Виробники стверджують, що провести монтаж і повторне укладання можна до 6 разів.
 • Довговічність і стійкість до зношування. Замкові фіксатори стійкі до деформацій навіть при інтенсивних навантаженнях, покриття збереже свій первісний вигляд, фіксатор не дасть панелям розійтися.
 • Ефектний зовнішній вигляд. Чим якісніше фіксатор Click, тим менше явною буде ділянка з'єднання панелей. У грамотно укладеного ламінату ділянки з'єднання неможливо розрізнити, або вони мінімально помітні. Система Click дозволяє створити ефект монолітності і єдності покриття підлоги.

Основним недоліком замків Click фахівці називають складність виробництва. У зв'язку з цим зростає вартість готової продукції. Але цінова різниця буде неактуальна з урахуванням того, що панелі прослужать на порядок довше, ніж аналоги.

Порівнюючи, який краще замок ламінату, необхідно враховувати всі особливості систем.

 1. Слід пам'ятати про правильний вибір класу ламінату щодо типу приміщення і передбачуваного навантаження на підлогу. Для приміщень, в яких на поверхню підлоги часто потрапляє вода (кухня, коридор, вітальня), необхідно купувати ламінат із замковими системами, обробленими спеціальними вологостійкими складами.
 2. Врахуйте і прохідність приміщення.
 3. При виборі враховуйте, чи буде потрібно згодом демонтаж покриття. Якщо так – купуйте ламінат з розбірними замками.

Пам'ятайте, від якості замкової системи залежить довговічність всього підлогового покриття і його зовнішній вигляд.

Прорив у замках ламінату був здійснений компанією Unilin у далекому 1997 року, яка ввела безклеюву систему Uniclic в ламінаті Quick-Step. Саме завдяки унікальним патентам Unilin ми можемо спостерігати за розвитком замкової системи у різних виробників ламінату.

Замки ламінату Egger

Ламіноване покриття Egger в арсеналі має два типи замкових з'єднань - Just Clic System, і Pro Clic System.  Обидві системи добре зарекомендували себе, проте Egger замки Pro Clic з недавнього часу перестав використовувати, і перейшов на систему Uni Fit.  Just Clic замок бренду залишився без змін, і використовується досі.

Замки ламінату Classen

Classen також розробив два види - Easy Connect і Megaloc.  Найшвидше укладання у світі зі слів виробника досягається із замками Megaloc (патент №1415056).  Складання відбувається по одній дошці.  Зрозуміло, надійно і швидко.  Замок Easy Connect дозволяє укладати ламінат "лініями".  Окремо варто відзначити спеціальне просочення ISOWAXX, яке захищає стики підлоги від проникнення вологи.

Замки ламінату Tarkett

Ламінат Tarkett хвалиться замковою системою 5G (2-lock) яка застосовується на багатьох колекціях, у тому числі й широких. Досить спірний замок. Старий T-Lock віднедавна замінений на TС`Lock.

Замки ламінату Kronotex

Kronotex не став винаходити велосипед, і користується перевіреною замковою системою Clic.  Всі колекції виробника випускаються із цим замком по короткій стороні дошки.  Найцікавіше, що Kronotex дозволяє приклеювати ламінат до основи, за винятком підлог з підігрівом.

Замки ламінату Quick-Step

Зрозуміло, що у Quick Step буде замок Uniclic – надійний, перевірений, простий.  Завдяки запатентованій технології замкова система Uniclic використовується на ламінаті різних виробників.

Підводячи підсумок, відповімо на головне питання – який замок ламінату кращий.  Відповідь проста – вони всі гарні. Ламінат щорічно продається у величезних кількостях. Десятки виробників пропонує свою продукцію, над якою працюють сотні людей – технологів, дизайнерів. Хто захоче купити ламінат із поганою, непродуманою замковою системою? Головне, це - підложка на якій лежатиме ламіноване покриття. Якщо підготувати все правильно, підлога радуватиме вас довгі роки, і служитиме бездоганно. І не важливо, це буде Quick Step, або замком Uniclic, або замком DoubleClic.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Мови