гривні грн

Як вибрати ґрунтовку для фарбування?

Категорії

Грунтовка поверхні є основою якісних оздоблювальних робіт. Грунтовка є просочуванням робочої поверхні спеціальною рідиною. Вона виконує ряд функцій: вирівнювання поверхні, захист від корозії та гниття, сприяє хорошому зчепленню поверхонь (стіни зі шпалерами, фарбою або плиткою).

При правильно підібраній ґрунтовці, поверхня матиме рівний колір фарби і покриття краще триматиметься. На неї рівномірніше наноситься шпаклівка, фарба або клей, завдяки чому відбувається суттєва економія матеріалів.

Після проведеної грунтовки поверхні значно знижується ризик утворення лущення і тріщин пофарбованих стін, плитки, що "гуляє", а також утворення повітряних бульбашок під шпалерами та їх відшаровування.

Необхідність ґрунтування та його переваги.
При уважному розгляді стіни, підготовлені до обклеювання, покриті численними шорсткістю та нерівностями, які можуть порушити гладку поверхню шпалер або позначитися на якості зчеплення стіни з декоративним покриттям. Залежно від типу розрізняються механізми дії ґрунтовки:

- Зміцнюючий ґрунт скріплює мікрочастинки поверхні між собою. Внаслідок чого утворюється рівна поверхня. На неї добре наноситься фарба та клей. За своїм кольором ця ґрунтовка біла, оскільки в ній містяться великі частинки сполучного компонента. Ці частки глибоко не вбираються.

- зміцнюючий грунт є каламутною рідиною, яка глибоко проникає в оброблювану поверхню. Найдрібніші частинки, що містяться в ґрунтовці, глибоко проникають у мікропори і цим зміцнюють робочу поверхню.

Слід пам'ятати! Для якісного ремонту, який прослужить не один рік, необхідно обов'язково ґрунтувати всі поверхні, що обробляються: стіни, підлога, стеля, металеві конструкції перед оштукатурюванням і шпаклівкою, забарвленням і укладанням плитки та іншими роботами.

Види ґрунтовок

Щоб купити ґрунтовку для стін необхідно розібратися в її типах та основних експлуатаційних характеристиках.

Ґрунтовки класифікуються за своїм складом і бувають наступних типів:

 • Акрилові (універсальний склад) - можуть використовуватися для покриття дсп, деревини, штукатурки будь-якого типу та металу. Вбираються у верхні шари основи, скріплюючи його. Залежно від пористості поверхні висихають за 3-5 годин (перший шар). І після цього практично не пахнуть. Широко використовуються у приміщеннях різного призначення;
 • Алкідні – формують на обробленій поверхні міцну плівку з високою адгезією. Як основа виступає метал, деревина, пластик, скло;
 • Полімерні - дуже стійкі до механічних та кліматичних впливів. Як правило, використовується в поєднанні з різними типами штукатурок, монолітного з точного бетону, цегляної кладки, гіпсокартону;
 • Гліфталеві – використовуються для захисту металу від корозії. Використовуються у приміщеннях з нормальною та низькою вологістю. Для висихання такої гліфталевого ґрунту знадобиться не менше доби;
 • Кварцові (бетонконтакт) – склад спеціально призначений для обробки бетонних конструкцій перед нанесенням штукатурних сумішей;
 • На основі перхлорвінілу, фенолу і полістиролу - універсальні грунтовки для стін які можуть наноситися практично на будь-який вид основи, формують міцну поверхню з високою адгезією. Через високу концентрацію токсичних випарів під час висихання не рекомендується використовувати всередині приміщень.
  Додаткові функції, в тій чи іншій мірі притаманні багатьом видам ґрунтовки:
 • Антисептик – запобігає утворенню грибка, гнилі та плісняви;
 • Вологозахист (гідрофобність) - не дає волозі проникати вглиб основи;
 • Глибокого проникнення - скріплюють зовнішні пухкі та пористі шари основи;
 • Адгезійні - наноситься така ґрунтовка перед фарбуванням і покращує адгезію ЛКМ з поверхнею, що фарбується.

Наноситься ґрунтівка, як звичайна фарба валиком або пензлем. Склади з високою в'язкістю та густотою наносяться за допомогою шпателя. Перед нанесенням поверхню необхідно заздалегідь підготувати:

Очистити від будь-яких типів забруднень, особливо олій;

Замазати ремонтним складом щілини;

Протерти вологою ганчіркою від пилу.

Рекомендовані товари
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Мови