гривні грн

Вінілова підлога: класи зносостійкості, дизайни, способи монтажу

Категорії
Зміст
 1. Класи зносостійкості матеріалу
 2. Дизайни та розміри
 3. Захисний шар
 4. Способи укладання вінілових модулів

Класи зносостійкості матеріалу

Клас зносостійкості позначається двозначним числом: перша цифра в якому вказує на тип приміщення, що облаштовується (2 – житлові квартири, 3 – багатолюдні заклади, 4 – промислові майданчики). А друга – на ступінь навантаження, яке витримується: буває від 1 до 3, рідко до 4.

Якщо розглядати здатність вінілової підлоги переносити інтенсивну експлуатацію та її міцність, то її можна класифікувати на 3 види, у кожного з яких – своє призначення:

 1. Побутова. До неї відносяться вінілові покриття 23-го й 31-го класу. Такий матеріал не дуже довговічний (термін його служби – від 6 до 10 років), випускається у великому асортименті дизайнів і текстур.
 2. Напівкомерційна та комерційна. Це вінілові підлоги 32-го – 42-го класу, призначені для обробки громадських приміщень з високою прохідністю. Такі покриття набагато міцніше побутових, можуть експлуатуватися до 15 років. У зв'язку з цим чималу кількість споживачів купує напівкомерційні та комерційні вінілові підлоги для укладання в житлових будинках і квартирах.
 3. Надміцні вінілові вироби 43-го класу. Ними оформляють підлоги у виробничих приміщеннях та тренажерних залах, де буде відбуватися пересування важких механізмів.

Дизайни та розміри

Забарвлень та дизайнів вінілової підлоги пропонується настільки багато, що покупцям не складе труднощів вибрати підлогове полотно для інтер'єру, виконаного у будь-якому стилі. Інноваційні технології, застосовувані виробниками при виготовленні такого покриття, дозволяють не тільки створити хитромудрі малюнки з реалістичною імітацією дерева або каменю, а й відтворити тактильні відчуття, одержувані від дотику до природних матеріалів. В результаті виходить штучна підлога, яку візуально і на дотик важко відрізнити від натуральної.

Вінілове покриття найчастіше виробляється в форматі, який повністю імітує ламінат. Розміри модулів в середньому повторюють такі у ламелей – довжина 92 см, а ширина – 10 або 18 см. Можливий варіант вінілової підлоги у вигляді плитки квадратної форми зі стороною 30–60 см. Товщина елементів зазвичай становить 1,5–3,5 мм, зрідка досягаючи 5 мм.

Захисний шар

Багато що залежить від висоти основного шару матеріалу, однак не варто недооцінювати його захисне покриття. Саме воно приймає на себе весь тягар навантажень, і від його складу і товщини залежить остаточна ціна вінілової підлоги. Чим більш виражений захисний шар, тим дорожче виріб.

В середньому товщина його варіює в діапазоні 0,1–0,5 мм, а зносостійкість і міцність підлоги збільшуються в прямій залежності від цього параметра. Вінілова підлога із захисним шаром в 0,1 мм годиться тільки для використання в домашніх умовах, і ходити по ній найкраще босоніж або в шкарпетках. Підлогове полотно, поверхня якого захищена шаром в 0,5 мм, можна сміливо укладати в громадських будівлях з високою відвідуваністю.

Способи укладання вінілових модулів

Укладання вінілової підлоги можна виконувати кількома методами. Спосіб монтажу залежить від моделі підлогового покриття і завжди вказується виробником на упаковці.

На сьогоднішній день випускаються такі варіанти вінілових полотен:

 • Самоклеючі. На їх виворітну сторону нанесений клейовий шар, прикритий захисним папером. Перед укладанням вінілової ламелі з неї обережно знімають паперове покриття і приклеюють її на передбачене місце. Такий спосіб дуже зручний; самоклеючі модулі можна монтувати на старе підлогове полотно – лінолеум, керамічну плитку. Однак помилки допускати не можна – відклеювання і повторна установка елемента будуть неможливі.
 • З укладанням на спеціальний клей
 • З замковими з'єднаннями. Це найпопулярніший і простий метод монтажу, з яким впорається навіть майстер-початківець. Принцип складання вінілової підлоги, а також конструкція замків або засувок схожі з такими у звичайного ламінату. Укладання підлоги виконується дуже швидко, а результат радує відсутністю необхідності прибирати сміття і залишки клею.
 • З липким складом на торцях ламелей. Клей, нанесений на бічні сторони плитки, теж прикритий захисною паперовою стрічкою. З'єднання модулів між собою виконується за рахунок липкого шару.

Завдяки комбінації відмінних експлуатаційних характеристик, простоти монтажу, високої зносостійкості та декоративних якостей вінілова підлога користується широкою популярністю і затребуваністю. Всі ці переваги можна отримати в повній мірі, якщо вибрати дійсно гідну продукцію від відомого бренду.

Рекомендовані товари
-8.09 % akciya.png
Полімерна підлога Arbiton SPC Liberal Nevada Walnut
1 409.00 грн
1 295.00 грн
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Мови