гривні грн

Будинки майбутнього – які вони

Категорії

Футурологи заглядають далеко в майбутнє, намагаючись відповісти на запитання: як через 20-30 років виглядатимуть наші будинки? Як буде організовано побут та відпочинок? Архітектурні та дизайнерські виставки, які регулярно проводяться по всьому світу, вражають сміливими прогнозами та дають можливість вже зараз уявити, яким буде домашній затишок через кілька десятків років.

Тенденції говорять про те, що у майбутньому в дизайні інтер'єрів з'явиться багато нових кольорів, матеріалів, концепцій. Тим не менш, сучасні матеріали, такі як коріан, штучний камінь і карбон, навіть через півстоліття не зможуть повністю витіснити звичні нам кераміку, дерево, папір чи глину. Але основний акцент все-таки буде зроблено на інтелектуальні системи обслуговування. Ми зібрали п'ять глобальних та помітних трендів, які вже впливають на роботу провідних архітекторів та дизайнерів у всьому світі.

Smart Home

Незалежно від того, в якому стилі буде оформлено будинок май бутнього, можна з упевненістю сказати, що кожна деталь у ньому буде створена для того, щоб звільнити мешканців від побутових турбот. Головне завдання такого житла – допомогти його мешканцю зберегти час.

Зараз активно розвивається розробка так званих «домашніх менеджерів» – програм та сенсорних систем, які зможуть визначати місцезнаходження мешканця, самі відкриватимуть двері, включатимуть світло чи улюблену музику. «Живі дзеркала», на яких вранці відображатиметься останнє зведення новин, прогноз погоди.

Також безперечний тренд – холодильники, які наповнюватимуть себе самі. Тобто замість того, щоб раз на тиждень їздити до супермаркету, достатньо буде просто скласти список покупок, перетягнувши на сенсорному екрані кілька картинок, і відправити замовлення в інтернет-магазин. Все інше зроблять служба доставки та банк. Крім цього, такі холодильники самі визначатимуть, чи не минув термін придатності продукту, і якщо він зіпсується, система сама зможе відправити замовлення.

Чи варто говорити, що через 10-15 років усі побутові прилади будуть підключені до телефону та інтернету? Це дозволить керувати своїм будинком із будь-якої точки світу. Всі описані технології вже існують, і будуть доступні для масового виробництва вже найближчим часом.

 

 Меблі на 3D-принтері

Цей тренд в же активно захоплює уяву дизайнерів та архітекторів. За допомогою 3D-принтера ми в майбутньому друкуватимемо стільці, дивани, прикраси. Пізніше – цілі будинки, і навіть їжу. Тенденція настільки швидко набирає обертів, що не виключено, що ваш майбутній будинок буде надруковано, а не збудовано.

Еклектика

Цей напрямок поступово охоплює український дизайн та змушує власників будинків поглянути на житловий простір інакше. На зміну багатошаровим підвісним стелям, повсюдному пластику і химерної розкоші прийшов інший стиль - еклектика. Гармонія несумісних, суперечливих напрямів, контрастних кольорів та ідей. Протилежні погляди та вирваний контекст разом створюють єдиний логічний образ.

Апсайклін

 Ресайклінг   –   один з найпомітніших трендів у дизайні, адже йдеться про екологічність, альтернативні джерела енергії та матеріалів. Суть екологічного дизайну над створенні нових предметів з органічних матеріалів, а переробці старих.

Тоді як «апсайклінг» – ще новий віяння, за яке ми вдячні голландським дизайнерам. Йдеться про те, що сировину, яка використовується в дизайні будинків, не переробляють, а вдосконалюють. У хід іде все: пластик, скло, кросівки, газети, сміття, навіть кавова гущавина та шкаралупа від яєць. Яскравий представник напрямку – голландський дизайнер Піт Хайн Ек, який має власну фабрику з переробки старих меблів. Тут дерево набуває нової форми і нового життя.

 

 

 

Модульні меблі

Простота, мобільність, функціональність – сьогодні головні критерії для майбутніх стін, дверей та фурнітури загалом. Меблі трансформуватимуться в різні форми, швидко адаптуючись під різні функції. Свобода простору стане базовим критерієм комфорту та головним побажанням власників будинків.

Модульні меблі дадуть можливість самому бути архітектором свого будинку. Насолода від 

легкості використання конструкцій матиме величезне значення для домашнього затишку. Майбутній будинок – це open space без зайвих елементів, де все буде «під рукою», зручно та ергономічно.

( 0 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Мови